• kontakt@nauticsud.info
  • (21) 458 231 068

Podróże duże

admin      -

Podróże duże

Było już o wodnych podróżach po Polsce, teraz czas wytoczyć działa większego kalibru. Opowiemy Wam o miejscach na świecie, w których warto zacumować. Od razu musimy też zastrzec, że prezentowane tu miejsca to jedynie kropla w morzu, ale z zasady piszemy tylko o tym co widzieliśmy na własne oczy i poczuliśmy na własnej skórze.

U Sycylijskich wybrzeży…

Będąc na Sycylii najlepiej zdecydować się na jacht. Warunki pogodowe na tej wyspie morza Śródziemnego pozwalają na leniwe spędzanie czasu na pokładzie wygrzewając ciała i podziwiając krajobrazy, a zwłaszcza górującą nad wyspą Etnę. Sztormów możemy spodziewać się wczesną wiosną i późną jesienią, w okresie letnim należą do rzadkości. Uczciwie trzeba ostrzec wszystkich pływających przed prywatnymi przystaniami, pięknie położone, aż kuszą, żeby do nich zawinąć, a efektem są pustki w portfelu.

Przedsmak Adriatyku – Balaton

Balaton był niezwykle popularny w latach 80, wśród polskich żeglarzy, potem się to nieco zmieniło, a szkoda bo Balaton zdecydowanie zasługuje na uwagę. Jedno z największych europejskich jezior, ma powierzchnię 596 km² i stanowi doskonałą zaprawę dla początkujących żeglarzy, którzy myślą o Adriatyku. Dlaczego? Po Balatonie pływa się takimi samymi łodziami jak na Adriatyku, silne wiatry przygotowują do tego co może przynieść ze sobą wyprawa po Morzu Adriatyckim. Nad Balatonem można spotkać liczne mariny, więc nie będzie najmniejszego problemu z wyczarterowaniem jachtu, kwitnie tam też żeglarska kultura, więc wszyscy rozmiłowani w szantach, rumie i morskich opowieściach będą się tam czuć jak ryba w wodzie.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze