• kontakt@nauticsud.info
  • (21) 458 231 068

Podróże małe

admin      -

Podróże małe

Na początek chcemy Wam zaprezentować kilka ciekawych miejsc w granicach naszego kraju gdzie można spędzić bardzo przyjemny weekend pod żaglami lub na kajakach. Jesteśmy z różnych części Polski, dlatego też możecie liczyć na szeroki wachlarz miejsc do wodnego spędzania czasu.

 

Pod żaglami

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Zapewne spodziewaliście się, że Mazury zostaną tu wymienione, ale przecież byłoby ogromnym grzechem pominąć miejsce gdzie żeglarze i wszyscy kochający wodne sporty mają największy w Polsce obszar do swych psot. Nasza ekipa szczególnie poleca Wam żeglowanie po jeziorze Nidzkim, ma ono powierzchnię 14 km² i obowiązuje na nim strefa ciszy, dzięki temu nie natkniecie się tutaj na żadne motorówki. Ciekawą opcją jest też skorzystanie z 37 km szlaku żeglarskiego Giżycko – Mikołajki. Wybierając tę opcję zwiedzimy dwa najciekawsze i najbardziej znane miasta Mazur.

Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie położone jest w Bieszczadach. To sztuczny zbiornik z największą w Polsce tamą. Ma głębokość do 60 m , a powierzchnię 22 km², jest więc sporo miejsca na żaglowanie. Sporty wodne i rekreacja tego typu są domeną Soliny, można tam pływać na kajakach, łódkach, rowerach wodny, można uprawiać windsurfing, i żeglarstwo. Nad Soliną organizowane są też regaty żeglarskie. Solina to piękne krajobrazy i mniejszy niż na Mazurach tłum, ale jezioro jest trudne żeglarsko ze względu na zmienne i trudne do przewidzenia wiatry – innymi słowy, prawdziwa gratka dla wilków wodnych. Nie jest to jednak miejsce dla tych, którzy lubują się w motorówkach, bo na jeziorze obowiązuje strefa ciszy, silników mogą używać jedynie policja i WOPR.

Na kajakach

Wielka Pętla Wielkopolski

Wielka Pętla liczy łącznie 688 km, i pozwala na kajakową wycieczkę na długie tygodnie. W zasadzie sprawdzą się tutaj nie tylko kajaki, ale łódki, motorówki a nawet żaglówki (choć te nie na całej trasie mogą się swobodnie poruszać). Gdzie zacząć Wielką Pętlę? W zasadzie odpowiedź brzmi: gdzie tylko macie ochotę. Z naszej strony polecamy star w Lądzie na Warcie, albo w Czarnkowie na Noteci. Jeśli poruszamy się kajakiem i mamy w planie opłynąć całą Pętle powinniśmy zarezerwować 28 dni.

Dolina Biebrzy

Kolejna wycieczka dla długodystansowców. Biebrza ma 165 km i najlepiej poruszać się po niej kajakiem lub łódką. Znaczna część Biebrzy stanowi element Biebrzańskiego Parku Narodowego, dlatego też podróżując tymi terenami należy zachować szczególną dbałość o środowisku. Biebrza to szansa na długie dystanse, na których nie spotkamy żywego ducha, to też gwarancja pięknych krajobrazów i bliskości natury.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze